Czy kredyt hipoteczny warto obecnie zaciągać?

Czasy kiedy budowano domy za własne oszczędności należą już niestety do przeszłości. Przede wszystkim dlatego, że ceny nieruchomości są aktualnie znacznie wyższe niż 25 czy 30 lat temu. Biorąc pod uwagę fakt, że przeważająca większość naszego społeczeństwa osiąga zarobki rzędu od 2000 do 3000 złotych netto wydaje się, że kredyt hipoteczny jest dla takich osób smutną koniecznością – jeżeli oczywiście chcą zrealizować swoje marzenie o posiadaniu własnego lokum.

W chwili obecnej przeważająca większość spośród działających na obszarze naszego państwa banków komercyjnych, ma do zaoferowania większości klientom kredyt hipoteczny. Tego rodzaju instytucje coraz efektywniej wdrażają do posiadanych w swojej ofercie propozycji kredytów na mieszkanie coraz korzystniejsze możliwości przyznawania kredytów hipotecznych w atrakcyjnych parametrach. Aktualnie bez wątpienia może to być dogodny termin pozwalający na złożenie wniosku o kredyt hipoteczny.

Dzieje się tak z uwagi na fakt, że aktualna sytuacja, istniejąca na rynku mieszkaniowym w naszym państwie, tak rynku deweloperskim, jak również i rynku wtórnym mieszkań, robi się coraz lepsza, ceny mieszkań oraz domów jednorodzinnych uległy daleko posuniętej stabilizacji, co de facto może być najlepszą motywacją dla wszystkich mieszkańców, którzy chcą kupić lokal mieszkalny na własność.

Wyraźnie widać, że oferty przedsiębiorstw deweloperskich, które oferują bardzo bogatą paletę mieszkań i domów, o różnej powierzchni użytkowej, zróżnicowanych parametrach mieszkań, umiejscowionych w atrakcyjnych pod wieloma względami dzielnicach, stają się coraz bardziej korzystne dla przyszłych kupujących.

Podobnie na wtórnym rynku cena, którą należałoby uiścić za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego, ulega stabilizacji. Dzieje się tak ze względu na wzrastającą podaż lokali mieszkalnych i domów jednorodzinnych, oraz rosnące ożywienie wśród młodych ludzi, planujących kupić mieszkanie na własność. praktycznie wszystkie instytucje bankowe, działające na terytorium Polski, w tym między innymi takie banki detaliczne, jak Bank Pekao (nie mylić z bankiem PKO BP) oraz Deutsche Bank, czy też Bank Zachodni WBK wprowadzają do posiadanych przez siebie produktów hipotecznych coraz nowsze, coraz to bardziej atrakcyjne i lepsze dla potencjalnych klientów warunki kredytowania.